Terlemeye Çözüm

Terlemeye Çözüm
Aslına bakarsanız terlemek sağlıklı olduğunuzu gösterir.. Fakat yazın bu terlemenin fazlalaşarak bizi ve yaydığı kötü kokuyla etrafımızdakileri rahatsız etmesi hiçte hoş değildir.
Terlemenin en önemli sebeblerinden birisi beslenme alışkanlıklarımızdır aslında. Sıcak ve çok baharatlı yemekler, kahvenin içindeki kafein, soğan ve sarımsak terlemeyi arttıran tetikleyici besinlerdir, yaz aylarında bu besinlerden biraz uzak durmalıyız, onlar yerine ise sebze ağarlıklı beslenmeliyiz.
cilt bakımı, güzellik, sağlıklı yaşam, makyaj, pratik bilgiler,Peki doğal yollarla nasıl terlemeyi azaltabilir yada durdurabiliriz gelin buna bakalım..
ilk olarak domates suyu vicudumuzun dengesini sağladığı için terlemeyi çok büyük oranda azaltacaktır. sabahları bir bardak domates suyuyla başlamak gün boyunca vücudumuzu terlemeye karşı koruyacaktır.
tabiki bu arada az önce yukardaki saydığımız besinlerden de biraz uzaklaşmanız gerekecek, Hemen hemen sağlıkla ilgili her yazıda karşınıza çıkan günlük 2 litre su burda da karşımıza çıkıyor.
Su vücudumuzun her anlamda dengesini sağlayan yegane mineral kaynağı olduğu neredeyse tüm araştırmalarda ortaya çıkıyor, son olarak güne 1 avuç üzüm ile başlamak gün boyunca vücudumuzun ısı dengesini koruyacak ve terlememize engel olacaktır.
Tabiki bu yöntemler %100 terlemenizi kesmez ama %80-90 oranında azaltır ve en azından kötü kokulardan uzaklaştırır, Terlemenın %100 çözen şey ise botokstur, ama ben bu yönteme şahsi olarak sıcak bakmıyorum, sebebi ise eğer gerçekten terlememiz yaradılıştan ötürü bir sebebi olmasaydı zaten böyle bi gereksinimimiz olmaz ve terlemezdik..
Hoşçakalın…
Bunu paylaşmak istermisin.


Yazımızı beğendiyseniz Emoji ile tepki verebilirsiniz.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın