Cilt lekesi için bitkisel tarifler

Cilt lekesi için bitkisel tarifler

cilt lekesi, doğal tarifler, cilt bakımı, maske, güneş lekesi, cilt lekesi, çözüm,
Cilt lekesi için bitkisel tarifler

Taş bebek gibi bir cilt için

Evet hanımlar bu yazımızda güneş lekelerinden yada cildinizde oluşan lekelerden doğal maskelerle nasıl kurtulacağımızı konuşacağız.

Bir yemek kaşığı kil, bir yemek kaşığı mısır unu, bir tatlı kaşığı el kremini biraz ılık su ile birlikte karıştırıp kremden biraz daha sıvı bir kıvama getiriyoruz. Krem kıvamındaki karışımımızı yüzümüze uygulamadan önce cildimizi ılık su ile iyice yıkayıp temizliyoruz ve maskemizi yüzümüze uyguluyoruz mümkün olduğu kadar göz kenarlarına yaklaşmadan uygulamanızda fayda var, Sonrasında ise maskemiz kuruyana kadar bekliyoruz. Maske kuruduktan sonra kalan karışımla yüzümüzü temizliyoruz burda dikkat etmemiz gereken şey temizleme esnasında yüzümüze baskı uygulayıp tahriş etmemek.

Yumurta Maskesi 

Bu maskemizi duşa girmeden yarım saat kadar önce uyguluyoruz ve sonrasında duşa giriyoruz. cildinizin lekeli olarak gördüğünüz her yerine uygulayabilirsiniz. Tarifimiz şu şekilde 1 adet yumurta akının içerisine çok ince rendelenmiş limon kabuğu ile krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Cildimize uyguluyoruz yarım saat kadar bekledikten sonra duşa girip maskenin olduğu bölgeyi ılık su ile temizliyoruz.

 

Güneş Lekesi maskesi

cilt lekesi, doğal tarifler, cilt bakımı, maske, güneş lekesi, cilt lekesi, çözüm,
Cilt lekesi için bitkisel tarifler

Bu maskemiz güneş lekesi olan cildinizi bu dertten kurtaracaktır. Malzemelerimiz mevsimine göre 1 kavunun yarısı yada 1 şeftali, bir adet elma, bir fincan kırmızı şarap, iki yemek kaşığı şeker, Malzemelerimizi bir kabın içine önce kavun ve elma olmak üzere rendeliyoruz. Ardından şeker ve şarabı ekleyerek bir kavanozun içine aktarıyoruz karışımımız bu kavanozla birlikte güneş gören bir yerde 7-8 gün kadar beklemeli, Beklettiğimiz karışım artık cildimize uygulamaya hazır hale geldi kullanmadan önce temiz bir bez yardımıyla karışımı süzerek tortularından kurtuluyoruz. Bu karışımı her gün temiz bir pamuk yardımıyla cildimize uyguladığımızda güneş yanıklarından kurtulmaya başladığımızı göreceğiz.

Önemli uyarı : Her insanın cildi aynı değildir bu yüzden maskeleri uygulamadan önce içeriğindeki malzemelerin cildinizde alerji yapıp yapmadığını mutlaka deneyin.

Görüşmek üzere hanımlar..

Bunu paylaşmak istermisin.


Yazımızı beğendiyseniz Emoji ile tepki verebilirsiniz.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın