Doğal Meyve maskeleri…

Doğal Meyve maskeleri..

 

Cilt bakımı, maske, meyve maskesi, sağlık, sağlıklı yaşam, çilek maskesi, limon maskesi, Portakal maskesi, muz maskesi, elma maskesi,Selam hanımlar.

Doğal tariflerimize devam ediyoruz. Bu gün size meyvelerden yapabileceğiniz cilt maskelerinden bahsedeceğim. Hangi meyve cildimize nasıl bie etki eder içeriğindeki maddelerin faydaları nelerdir, hepsini bu yazımda bulabilirsiniz.

O zaman ilk meyvemizle başlayalım :

Çilek

 

Çilek cildimizi canlandırır, aynı zamanda peeling etkisi yaratır. Bu yüzden kuru bir cilde sahip olan bayanların kullanmasını tavsiye ederim. Fakat çileğin gerici bir etkisi olduğu için on dakikadan daha fazla ciltte tutulmamasını öneririm. Bu meyvemizi yüzümüze uygularken dikkat etmemiz gereken husus şöyle, öncelikle 4 adet büyük çileği 1 çorba kaşığı nemlendirici kremle birlikte ezerek karıştırıyoruz. Çilekli karışımımızı yüzümüze ince bir tabaka halinde sürüyoruz, Elmacık kemiklerimize ise biraz daha kalın bir tabaka halinde uyguluyoruz. Maskemiz yüzümüzde 6-7 dakika kadar kaldıktan sonra ılık su ile temizleyebiliriz. Çilek maskemizi ayda 2 defa uygulamamız yeterli olacaktır.

Cilt bakımı, maske, meyve maskesi, sağlık, sağlıklı yaşam, çilek maskesi, limon maskesi, Portakal maskesi, muz maskesi, elma maskesi,Limon

Limon maskemiz çok yağlı olmayan normal ve problemli ciltler için en ideal meyve maskelerindendir. Limon maskemizi nasıl hazırlamamız gerektiğine gelirsek. 2 tatlı kaşığı nemlendirici kremin içine yarım limon suyunu sıkarak damlatıyoruz ve karışımımızı yüzümüze uyguluyoruz yaklaşık 5-6 dakika kadar cildimizde kalan maskemizi ılık su ile temizliyoruz. Cildinizdeki problemlerden kurtulana kadar haftada  iki seans uygulayabilirsiniz hanımlar.

Portakal

Portakal maskemize geldi sıra meyvemiz meyve asidi olarak oldukça yoğun bir meyve yine limonn maskesinde olduğu gibi bu maskemizde az yağlı normal ciltler için ideal bir maske hazırlanışı limon maskesiyle aynı uygulanışıda 5-6 dakika ciltte beklettikten sonra yine ılık su ile temizliyoruz. cildimizi ve cildinizdeki problemden kurtulana kadar haftada 2 seans uyguluyoruz. 

Muz

Mineral ve Vitamin bakımından zengin olan muz aynı zamanda cildi besleyici bir meyvedir. Muz maskemizi kuru yıpranmış ve yorgun ciltler uygulayabilir. lekesiz büyük bir muzun yarısını 2 tatlı kaşığı nemlendirici ile karıştırarak cildimizde uyguluyoruz. 15-20 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Cilt bakımı, maske, meyve maskesi, sağlık, sağlıklı yaşam, çilek maskesi, limon maskesi, Portakal maskesi, muz maskesi, elma maskesi,

Elma

Elma maskesini tüm ciltlerde rahatlıkla uygulayabilirsiniz, Çünkü elma maskesi cildin yağlı kısımlarını kuruturken, kuru kısımların nemlenmesini sağlıyor, bir nevi cildinizi dengeliyor. Maskemizi hazırlamak için yarım yeşil elmanın içini alarak 2 tatlı kaşığı nemlendiri kremle karıştırıyoruz. 10 dakika kadar cildimize uyguladıktan sonra yine diğer maskelerde olduğu gibi ılık su ile temizliyoruz. 

Güzel kalın hanımlar.

Bunu paylaşmak istermisin.


Yazımızı beğendiyseniz Emoji ile tepki verebilirsiniz.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın