Dünyanın en zehirli hayvanlari

Dünyanın en zehirli hayvanlari işte bu yazımızın konusu. Bu hayvanlar yaşadıkları bölgelerde oldukça korkulan hatta görüldüğünde arkanıza bile bakmadan uzaklaşmak isteyeceğiniz türden tehlikeliler.  Lafı uzatmadan gelin bakalım kimmiş bu dünyanın en zehirli hayvanları.

Kutu denizanası dünyanın en tehlikeli hayvanları

Kutu denizanası
Dünyanın en zehirli hayvanlarindan biri olan kutu deniz anası, En öldürücüler listesindeki 1 numara kutu denizanası denilen bu yaratıklar. 1954 yılından beri toplam 5 bin 567 kişiyi öldürdü. İnsan vücuduna yapıştığında salgıladığı toxinle kalbi direk etkileyerek sinir sistemini çökertiyor.

 

 

 

Kral Kobra dünyanın en tehlikeli hayvanları

Kral Kobra
DÜnyanın en uzun zehirli hayvalarından biri olan kral kobra. 6 metreye kadar ulaşabiliyor. Genellikle yılanla besleniyor. Bu yılanın tek bir ısırığı bir insanı anında öldürmeye yetiyor. Tek bir ısırığı çok büyük bir Asya filini de 3 saat içinde öldürüyor.

 

 

 

Mermer yüzeyli salyangoz dünyanın en tehlikeli hayvanları

Mermer yüzeyli salyangoz
Dünyanın en zehirli hayvanları listesinde yerini alan ve boyu küçük ama etkisi büyük olan mermer yüzeyli salyangoz. Listede üçüncü sırada yer alıyor. Zehri oldukça güçlü. Zehrinin bir damlası bile anında yirmi kişiyi öldürmeye yetiyor. Genellikle tuzlu sularda yaşıyorlar.

 

 

 

 

Mavi halkalı ahtapot dünyanın en tehlikeli hayvanları

Mavi halkalı ahtapot
Normal boyuttaki bir ahtapottan çok daha küçükler. Ortalama golf topu büyüklüğündeler. Vücudunda taşıdığı zehirle dakikada 26 yetişkin insanı öldürebilirler. Dünyanın en tehlikeli hayvanları içinde yer alıyor.

 

 

 

 

Ölüm avcısı akrepler dünyanın en tehlikeli hayvanları

Ölüm avcısı akrepler
Sanılanın aksine aslında birçok akrep zararsızdır. Çok az türleri canlılara zarar verir. Fakat zarar verenleri de gerçekten çok tehlikelidir. Bu sarı renkli akrepler dünyanın en tehlikeli canıları arasında yer alıyor. Bir insanı soktuklarında direk komaya sokarak felç ediyor. Isırdığı canlının sonu da ölümle sonuçlanıyor.

 

 

 

Kaya balığı dünyanın en tehlikeli hayvanları

Kaya balığı
Bu balıklar güzellik yarışmasına katılsa herhalde sonlarda yer alırlar. Görüntüleri oldukça çirkin olan bu yaratıklar balık familyasındaki en zehirli tür olarak biliniyor. Taş gibi görünen yüzeyleriyle oldukça öldürücü.

 

 

 

 

Brezilyalı gezgin örümcek dünyanın en tehlikeli hayvanları

Brezilyalı gezgin örümcek
Guinnes Rekorlar Kitabında en zehirli örümcek olarak yerini alan bu örümcek türü bir canlıyı anında öldürüyor. Zehrinin 0.006 mg’ı bir fareyi anında yok ediyor. İşin kötü tarafı bu örümceklerle günlük yaşantımızda da içi içe yaşıyoruz.

 

 

 

 

Zehirli kara yılanı dünyanın en tehlikeli hayvanları

Zehirli kara yılanı
Sadece bir ısırığı aynı anda 100 insanı ve 25 bin fareyi öldürme gücünde. Kobra yılanından 200 veya 400 kat daha zehirli. Isırdığı bir insanı en geç 45 dakika içinde alt edebiliyor.

 

 

 

 

 

Zehirli ok kurbağası dünyanın en tehlikeli hayvanları

Zehirli ok kurbağası
Zehirli ok kurbağası olarak biliniyor. Zehrini vücudunun üst yüzeyinde taşıdığı için dokunan insana bile zehirini hemen geçirebiliyor. 5 santimetre büyüklüğündeki bu mavi yaratıkların zehirinin 2 mikrogramı anında 10 insanı ve 20 bin fareyi öldürüyor.

 

 

 

 

Balon balığı dünyanın en tehlikeli hayvanları

Balon balığı
Omurgalılar içinde en tehlikeli ikinci hayvan olarak biliniyor. Japon balığına benzeyen görüntüsüyle canlılar açısından büyük tehlike yaratıyor. Isırdığında canlıları felç ediyor. Birçok kurbanı da 24 saat içinde ölüyor.

 

 

 

İşte size dünyanın en tehlikeli hayvanları umarız onlardan biriyle karşılaşmazsınız.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Dilerseniz. Girilmesi İmkansız Mekanlar Yazımızada göz atabilirsiniz.

“Dünyanın en zehirli hayvanlari” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: Girilmesi imkansız 10 mekan

Bir Cevap Yazın