HACAMAT NEDİR?  NEDEN YAPILIR ?

hacamat nedir hacamat neden yapılır
hacamat nedir. neden yapılır
hacamat nedir. neden yapılır

Hacamat, faydası bilimsel olarak henüz kanıtlanabilmiş değil fakat yaptıranların ve yapanların iddialarına göre çok sayıda rahatsızlığa şifa bulma yöntemidir.

Peki Nedir Hacamat ?

Tarihi geçmişi 5000 yıl öncesine kadar uzanan, Rasulallah ( S.A.V ) Efendimizin şiddetle tavsiye buyurduğu ve bizzat kendilerinin de uyguladığı sünnet olan çok önemli bir tedavi metodudur..

Bu yöntem , bir neşter yardımıyla deride belirli ölçülerde açılan kesiklerden çıkan kanın vakumlu bardak, kavanoz yardımı ile çekilmesi işlemidir. İşleme bakılınca evet kimisine göre çok korkutucu görünebiliyor. Hacamat deri altında bulunan toksin değeri yüksek kirli kanın kendi tekniğine has metodu ile vücuttan atma yöntemidir.

Hacamat yapılan kişi günlük aktivitelerine kaldığı yerden devam edebilmesi işlemin çok basit olduğunu gösterse de bu yöntemle şifa aramaya çalışanların işin ehli olan kişilere yaptırması ve sterilliğe çok dikkat edilmesi gerektiğini bilmelidirler. Zira şifa aramak için bu yönteme başvuranlar daha ağır hastalıklarla uğraşabilirler.

Hacamat ile hangi rahatsızlıklara şifa olur iddiaları saymakla bitmiyor.

Bağışıklı sistemini güçlendirmesi, bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları ile karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olduğu gibi toksinlerin, kanda biriken ağır metallerin atılmasını sağlayarak taze kan üretimini hızlandırır. Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.

hacamat nedir. neden yapılır
hacamat nedir. neden yapılır

Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici etkiye sahip endorfin salgılamaya başlar. Ağrı eşiği düşük olanlar için çok faydalıdır.Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.. Göz sağlığında bir çok faydası olduğu söylenen bu yöntemin uzman birinden yapılması gerektiğini hiçbir zaman unutmamak gerekir.

Hacamat vücudun Hangi Bölümlerine Yapılır? Yapılması Riskli Olanlar Kimlerdir ?

Genelde sırt bölgesinden uygulama yapılsa da , yaptıran kişinin hastalığına, şikayetine göre baş bölgesi ve vücudun diğer akupunktur noktalarına da uygulanabilir. Ancak uygulama yapılacak bölge bu işte uzman kişi tarafından belirlenmelidir..

Kalp yetmezliği, Hemofili, Kansızlık, Hipotansiyon durumlarında ve hamilelerde uygulanması çok sakıncalı olan bu yöntemde şifa arayanların kan sulandırıcı ilaçları kullanmaması gerekmektedir.

 

Bunu paylaşmak istermisin.


Yazımızı beğendiyseniz Emoji ile tepki verebilirsiniz.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın