Sağlıklı Yaşam İçin 10 İpucu…

Sağlıklı Yaşam İçin 10 İpucu...
cilt bakımı, güzellik, sağlıklı yaşam, makyaj, pratik bilgiler,Evet hanımlar bu yazımızda; Sağlıklı yaşam için ingiliz doktorlarının yaptığı araştırmayı konu alacağız.
Haydi başlayalım.

1-Bir Diş sarımsak : Her gün bir diş Sarımsak vücuttaki zararlı ve hastalık yapıcı kimyasalların oranını %49 azaltarak hastalıklara dur diyor, aynı zamanda beynin yaşlanmasını geciktiriyor, kolestrolu düşürüyor. Sağlıklı bir yaşam için 1 diş sarımsak şart anlaşılan 🙂

2-Düzenli Egzersiz: Hergün 10.000 adım yürüyüş kalp ritmini düzenliyormuş, böylece kalp krizi oranı azalmış oluyor.

3-Kepekli ekmek: Haftada dört kez kepekli ekmek, kepekli makarna ya da kabuklu pirinç yemek kansere yakalanma riskini %42 azaltıyormuş.

4-Sebze ve Meyve : Düzenli sebze ve meyve tükentenler tüketmeyenlere oranla daha az şeker hastalığı ve kansere yakalanıyorlar, Sebze ve meyve şart yani 🙂

5-Fast fooda hayır: Aklınıza gelebilecek tüm fast food çeşitlerinden vazgeçmeye çalışın unutmayın kalp krizi geçirenlerin 4/3 fast food ağırlıklı beslenenlerdir.

6-Bel Ağrılarından kurtulma: Araştırmalara göre belinde problem olan insanların yatmak yerine normal hayatlarındaki gibi yaşamaya devam ettiklerinde daha çabuk iyileşiyorlar, Tabiki fazla zorlamadan.

7-Balık candır: Düzenli balık tüketenlerin kalp rahatsızlarındaki riski çok azalıyor.
8-Tuz mu? : Uzmanlarımız tabikide tuz tüketmeyin demiyor fakat günde 5 gramdan fazlası ciddi kalp rahatsızları ve felci tetikliyor aman dikkat.

9-Şarap kanserden korur: Biz pek tavsiye etmesekte bilgi olması için paylaşalım günde 1-2 kadeh şarap bunamayı engelliyormuş.

10-Kahvenin faydaları: Günde iki fincan kahve faydalıdır diyor uzmanlar, safrada taş oluşma riskini yarı yarıya azaltıyormuş ama yinede kahveye dikkat fazlası yüksek tansiyona yol açıyor.

Evet kızlar aklınızda bulunması gereken küçük sağlık ipuçları paylaştık bu yazımızda bir daha ki yazımızda görüşmek üzere.
Bunu paylaşmak istermisin.


Yazımızı beğendiyseniz Emoji ile tepki verebilirsiniz.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın