Siyah noktalar için 5 doğal çözüm

Siyah noktalar için 5 doğal çözüm

Evet hanımlar bu yazımızda ;

Evimizdeki malzemelerle siyah noktalardan kurtulma yöntemlerini araştıracağız. 

Siyah noktalar için 5 doğal çözüm
Siyah noktalar için 5 doğal çözüm

1. Yöntem : Bu yöntemimizde tıkanmış yağ gözeneklerimizi temizleyeceğiz. Öncelikle bir tencerede su kaynatarak yüzümüze kapattığımız havluyla 5-6 dakika kadar buharda bekliyoruz buhar cildimizin gözeneklerini açmakta çok etkilidir. Açılan gözenekleredeki siyah noktaları kolaylıkla çıkarabilmek için iğnesi olmayan bir enjektörün ucuyla siyah noktalara biraz baskı yaparsanız hemen çıkacaklardır.

2. Yöntem : Çeyrek çay bardağı sirkeyi yarım su bardağı suyla karıştırıp kaynatmaya başlayın, Karışımımız kaynadıktan sonra ateşin altını kısarak 15-20 dakika kadar yüzünüzü bu buhara tutun. Başka bir kaba su doldurup içine biraz sirke damlatın ve yüzünüzü bu sirkeli su ile silin, Cildinizin daha parlak daha güzel görünmesi için bu yöntemi haftada 2 defa uygulayın, siyah noktalardan kurtulduğunuzu ve yenilerinin çıkmadığını göreceksiniz.

3. Yöntem : Bu yöntemimizde ise Yarım kase yoğurdun içine yarım yemek kaşığı limon suyu ilave ederek karıştırın, karışımı yüzünüze uygulayın fakat göz çevrenize yaklaştırmadan, Karşım kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin siyah noktalardan 2-3 seansta kurtulacaksınız. Fakat bu yöntemi hassas cilde sahip bayanların kullanmasını önermiyorum.

4. Yöntem : Temiz bir diş fırçasının üzerine bir miktar diş macunu koyun ve sıyah noktaların bulunduğu bölgeye yumuşakça uygulayın. 4-5 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin, Bu yöntemi haftada bir kez uygulayarak sonuç almaya başlayabilirsiniz.

5. Yöntem : Son yöntemimizde ise 2 çay kaşığı karbonatla çok az sodayı hamur kıvamına gelene kadar karıştırıp bir süre bekledikten sonra pamuk ile cildinizdeki sorunlu bölgelere uygulayın. Karışım kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin. Haftada 1 seans yaparak kısa sürede kalıcı sonuçlar elde edersiniz.

 

Bunu paylaşmak istermisin.


Yazımızı beğendiyseniz Emoji ile tepki verebilirsiniz.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın